2017

Futbalový rok 2017 v Zázrivej

 

            V klube sme tento rok hrali znovu s tromi družstvami, aj keď v lete sme riešili veľkú otázku čo s našou mládežou. Žiacke mužstvo malo nízky počet hráčov už v jarnej časti a v jesennej by sa ich počet ešte znížil. No a dorast po odchode siedmich hráčov by bol do novej sezóny ani nenastúpil. Preto sme oslovili chlapcov, ktorí pred časom skončili, aby sa vrátili a tak bolo na súpiske pred sezónou pätnásť hráčov. Žiacke družstvo sme do súťaže prihlásili v kategórii U 13, čo bola pre nás veľká neznáma. Najstabilnejšou časťou klubu boli muži, ku ktorým pribudli ďalší hráči z dorastu. V spolupráci s Obecným úradom sme v októbri namontovali nové striedačky, ktoré určite prispejú k skrášleniu nášho športového areálu.

            Muži svoju prvú nováčikovskú sezónu v 6. lige zvládli a skončili na deviatom mieste. V tej novej sme teda všetci právom očakávali stabilnejšie výkony a výsledky, ktoré by posúvali mužstvo vyššie v tabuľke. Začiatok súťaže sa tak aj vyvíjal, veď prvá prehra prišla až v štvrtom kole, no ďalšie tesné prehry už body neprinášali a jesenné umiestnenie na deviatom mieste signalizuje ťažkú jarnú časť. Aj keď herná kvalita bola často na našej strane, bez gólov to nemalo požadovaný efekt. Pri zraneniach alebo neúčasti starších hráčov na zápasoch tí mladí ešte nemajú potrebnú hernú kvalitu, aby ich rovnocenne nahradili. Navyše pri mužstve skončil tréner Matej Badin a tak budeme musieť riešiť aj otázku jeho nástupcu.

            Dorast skončil v lete v skupine zo sedemnástich mužstiev na peknom štvrtom mieste a tak potvrdil, že ročník narodenia 98 bol veľmi silný. Ich nástupcov už bolo naopak málo a tak sa stalo, že chlapci na jeseň dvakrát hrali len deviati. Len málo z nich má potrebný zápal pre futbal a ochotu obetovať svoj voľný čas. Posledné dva roky k mužstvu prišlo málo žiakov a tak je budúcnosť mužstva v tejto vekovej kategórii veľmi neistá.

            Žiaci po siedmich rokoch vypadli z najvyššej oravskej súťaže. Počet hráčov, ktorí mali mužstvo viesť a ťahať svojimi športovými výkonmi sa od zápasu do zápasu zmenšoval a tak tí najmenší dosahovali hokejové výsledky, na ktoré nestačila ani svetelná tabuľa na ihrisku. Preto sme v lete prihlásili do súťaže mladších žiakov v kategórii U 13. Tí starší dostali možnosť hrať v U 15-ke v Istebnom. To čoho sme sa najviac báli sa na konci roka ukázalo ako hádam najlepší krok v našom klube. Tréneri vytvorili s chlapcami výbornú partiu na ihrisku, ale čo je veľmi dôležité, aj mimo ihriska. Ich futbalový rast je jednoznačne na vyššej úrovni než na akej v lete začínali. Budeme im vytvárať čo najlepšie podmienky, aby táto nová generácia najmladších futbalistov v klube reštartovala našu mládež.

            Ďakujem Obecnému úradu za finančné zabezpečenie klubu a za pomoc pri prácach okolo ihriska. Všetkým funkcionárom, hráčom a trénerom za dobré reprezentovanie klubu. Ďalej rodičom, ktorí nám pomáhali počas roku so zabezpečením dopravy.

            Ďalej ďakujem sponzorom, ktorí pomohli finančne, vecne alebo požičiavali autá na dopravu. Sú to: ORANET, Ján Fedor, Ján Borončo, Matúš Mních, František Otruba, Firma Pavla Mahúta, Jana Mandincová, D+D potraviny, Zdeno Trofimenko, Katarína Fedorová, Jozef Záň, Igor Bella, Erik Prílepok, Vladimír Krška, Jozef Smolka, Večierka-Magda Drengubiaková.

            Ďakujem všetkým darcom 2%. Na účet klubu v roku 2017 prišlo 860 €.


                                                                                                                              Predseda klubu Maroš Karcol