Jar 2018


VYHODNOTENIE

účinkovania dorastu TJ Fatran Zázrivá

v jarnej časti 5. ligy dorastu, skupiny o 7. - 12. miesto

Oravského futbalového zväzu

v súťažnom ročníku 2017/2018

 

 

Po posledných dvoch úspešných sezónach dorastu, keď v lete 2016 hrali baráž o postup do 4. ligy a vlani skončilo mužstvo štvrté v 5. lige, skončilo v tejto kategórii až desať hráčov. Problém tejto sezóny bol v tom, že tí mladší, ktorí zostali, akosi zabudli na základné pravidlá slušnosti voči trénerovi a spoluhráčom. Neochota trénovať a chodiť na zápasy sa zvyšovala a poslať aspoň sms-ku, že neprídem, málokoho napadlo. Dokonca ani pár minút pred zápasom tréner nevedel, koho má na súpisku napísať. A preto až v ôsmich majstrovských zápasoch hralo mužstvo oslabené, dokonca až dvakrát o štyroch hráčov. Konkurencia v mužstve nebola a preto si boli istí, že aj tak sa do zostavy  na zápas dostanú.

Sezónu sme začali s pätnástimi hráčmi. Ešte v septembri skončil brankár Patrik Butkaj a zranil sa Dávid Mahút, ktorý sa na jar vrátil. Na začiatku jari chýbali pre zranenia Viliam Fedor, Oliver Karcol a Ján Kozák. Počas súťaže sa zranil Rastislav Briš, ktorý sa ale po štyroch kolách vrátil. Celkom prestal chodiť na futbal Martin Pečit a Ján Prílepok prišiel, len keď sa mu chcelo. Pochváliť musím chlapcov, ktorí nevynechali skoro ani jeden zápas: Tomáš Záň, Marek Matúš, Jozef Beňo, Ondrej Beňo a Filip Otruba.

Z tohto mužstva mohlo v nasledujúcej sezóne pokračovať desať hráčov. Keďže  na ihrisku ich treba jedenásť a viacerých čo pred časom skončili sa nám nepodarilo prinavrátiť k futbalu, museli sme pristúpiť po ôsmich rokoch k zrušeniu mužstva. Tí chlapci, ktorí chcú ďalej pokračovať vo futbale v tejto kategórii, pôjdu na hosťovanie do Dolného Kubína.

                           

                                                                                                                                    Maroš Karcol

                                                                                                                                    tréner dorastu

 

Štatistiky hráčov

Tabuľka 5. ligy, sezóna 2017/2018

Nadstavbová časť o 7.-12. miesto

Základná časť - Skupina C

Všetky výsledky

Nadstavbová časť o 7.-12. miesto

Základná časť - Skupina C

Fotografia družstva dorastu TJ Fatran Zázrivá z jari 2018

Hore: tréner Maroš Karcol, Lukáš Žúbor, Dávid Mahút, Rastislav Briš, Dominik Butkaj, Marek Zacharovský, Tomáš Záň.

Dole: Ján Prílepok, Jozef Beňo, Marek Matúš, Ján Kozák, Filip Otruba, Ondrej Beňo.