VYHODNOTENIE

účinkovania dorastu TJ Fatran Zázrivá

v jesennej časti V. ligy skupiny B OFZ

v súťažnom ročníku 2015/2016

V prvom rade by som chcel aj s ostatnými chalanmi poďakovať  hráčom, ktorí nás po sezóne opustili, za dobré výkony a ich prínos pre mladších hráčov v mužstve. Prípravu sezóny sme začali prípravnými zápasmi s tímami z vyšších líg. V týchto zápasoch sa prejavila perspektíva našich hráčov, keď sme vonku s Terchovou remizovali 2:2 a následne doma tiež remizovali s výberom Istebného 3:3. Ťažký úvodný ligový zápas vonku proti Zubercu sme zvládli v pomere 0:3, o góly sa postarali: Š. Fedor, D. Zaťko a Jojo Fašánok. Následne sme hrali na domácej pôde proti O. Podzámku, náš výkon bol veľmi dobrý, zaslúžene sme vyhrali 4:0, góly strelili: Š.Fedor 2x, J. Kozák a Jojo Fašánok. O týždeň sme vycestovali na zápas do Hruštína, kde sme na začiatku dostali lacný gól, ale ten našich hráčov nerozhodil. Do polčasu bolo 1:6 a týmto výsledkom zápas aj skončil. Góly: Jojo Fašánok, Š. Fedor 2x, M. Butkaj 2x a R. Karcol. O týždeň sme privítali doma Babín, od úvodných minút sme diktovali tempo hry, zápas sa skončil výsledkom 5:0. Góly: Š. Fedor 2x, R. Smolka, R. Karcol a J. Kozák. V 5. kole sme mali za súpera Nižnú. Zápas bol od úvodných minút vyrovnaný, naši hráči sa herne trápili, nevychádzalo im doslova nič. No nakoniec tento veľmi ťažký zápas dokázali priviesť do víťazného konca výhrou 1:2. Góly: Š. Fedor a M. Butkaj. Následne nás čakal zápas doma s Lokcou, od prvých minút bolo v zápase veľa nervozity, pridalo sa k tomu aj zlé počasie a ťažký terén. Napriek tomu zápas skončil našou výhrou 3:1. Góly: M. Butkaj, Š. Fedor a V. Fedor. Posledný zápas sme odohrali vonku proti najslabšiemu tímu našej skupiny, v O. Porube. V prvom polčase náš súper odolával, no v druhom s nami stratil krok a vyhrali sme jednoznačne 0:5. Góly: J. Kozák 2x, R. Smolka, D. Zaťko a naša brankárska hviezda L. Kitaš. Po jesennej časti budeme zimovať na prvom mieste so 6-bodovým náskokom. Nakoniec by som sa chcel poďakovať celému mužstvu za výborné výkony a zároveň aj našim skvelým fanúšikom za ich stálu podporu.

Tréner Anton Zaťko a asistent trénera Jozef Drengubiak.