Jeseň 2017

VYHODNOTENIE

účinkovania dorastu TJ Fatran Zázrivá

v jesennej časti 5. ligy dorastu skupiny C

Oravského futbalového zväzu

v súťažnom ročníku 2017/2018

 

 

            V júni sme sa (vedenie klubu) stretli s hráčmi aby sme sa rozhodli, či ideme mužstvo do súťaže prihlásiť, pretože až sedem hráčov v tejto kategórii skončilo. Po oslovení viacerých chlapcov, ktorí pred časom skončili a teraz by sa mohli vrátiť, bolo na súpiske mužstva pätnásť hráčov. Mužstvo sme teda do súťaže prihlásili.

            O tri týždne, keď bol naplánovaný prvý tréning však neprišiel nikto a tak sa začali problémy ktoré pretrvávali až do konca jesennej časti. Brigády, festivaly a iné aktivity zamestnávali chlapcov natoľko, že na futbal im neostával čas. Tréningová účasť bola slabučká a účasť na zápasoch tiež. V dvoch stretnutiach sme hrali deviati a viac ako jedenásť nás bolo iba štyrikrát. Takže striedať buď nebolo koho, alebo to neprinieslo potrebnú kvalitu na ihrisko. Konečné tretie miesto nie je zlé vzhľadom na všetky okolnosti, ale pri optimálnej situácii sme mali hrať o prvé dve priečky zaručujúce jarné boje v skupine o prvé až šieste miesto.

            Najviac ma mrzí to, že u niektorých hráčov chýba disciplína a to nielen na ihrisku, ale aj mimo neho. Veď zavolať trénerovi aspoň v deň zápasu, že nemôžem prísť, by malo byť základnou slušnosťou. Niektorí sa to naučili, ale sú aj takí ktorí to nepovažujú stále za potrebné.

 

                                                                                                      Maroš Karcol

                                                                                                      tréner dorastu

 

Štatistiky hráčov

Tabuľka 5. ligy skupiny C, sezóna 2017/2018 jeseň

Všetky výsledky