Jar 2016

VYHODNOTENIE

účinkovania mužov TJ Fatran Zázrivá

v jarnej časti 7. ligy OFZ

v súťažnom ročníku 2015/2016

 

            Zimná príprava na jarnú časť sezóny začala 1. tréningom 24.1.2016. Mužstvo do prípravy nastúpilo s rovnakým zložením ako končilo jeseň. V príprave sme sa zamerali hlavne na zlepšenie kondičnej stránky mužstva, aby bolo mužstvo schopné podávať plnohodnotné výkony počas celej jarnej časti a dotiahli sme dobre rozbehnutú sezónu do všetkými očakávaného úspešného konca. V príprave sme absolvovali 15 tréningových jednotiek a odohrali sme 2 prípravné zápasy s mužstvami z vyšších súťaží. Prvý prípravný zápas sme hrali v Príbovciach (účastník 6. ligy okres Martin) a prehrali sme 2:1 (1:1). V tomto zápase sme na ťažkom teréne podali bojovný výkon a škoda zbytočnej chyby, ktorá nás v poslednej minúte pripravila o zaslúženú remízu. Druhý prípravný zápas sme odohrali na umelej tráve v Dolnom Kubíne proti Oravskej Porube. S veľmi silným súperom sme si hanbu neurobili a aj keď sme prehrali 3:0 (1:0), boli sme húževnatým a dobre sa pohybujúcim mužstvom. S trochou šťastia sme mohli streliť aspoň jeden gólik.

            Na prvý majstrovský zápas sme nastúpili doma proti Podbielu a po výhre 2:0 sme úspešne vstúpili do jarnej odvety. Hra bola ešte miestami neohrabaná, ale kondične sme potvrdili, že sme sa na jarnú časť sezóny dobre pripravili.

            V jarnej časti sme odohrali len 10 zápasov, nakoľko súper z Veličnej ku nám nepricestoval. S bilanciou 9 výhier, 1 remíza, 1 prehra, aktívnym skóre 34:6 a s počtom 28 bodov sme v konečnej tabuľke 7. ligy obsadili vytúžené 1. miesto (len o lepšie vzájomné zápasy pred Novoťou) a postúpili tak do najvyššej oravskej súťaže. Doma sme podobne ako na jeseň jasne prehrali všetkých súperov a nedostali sme ani jeden gól. Najlepším strelcom mužstva sa s celkovým počtom 9 gólov stal Peter Mäsiar (Guti), ktorý bol zároveň aj najtrestanejším J hráčom, keď celkovo za celú sezónu dostal 7 žltých a 1 červenú kartu. 

Do jarnej sezóny sme opakovane mohli rátať s Jurajom Zacharovským, ktorému to predsa len nedalo a prišiel nám pomôcť. Svojimi výkonmi a skúsenosťami sa jednoznačne zaradil medzi lídrov mužstva.

            Po skončenej sezóne sme sa s Jurkom Zacharovským tento krát už natrvalo rozlúčili. Týmto mu chceme ešte raz čo najsrdečnejšie poďakovať za jeho výkony a reprezentovanie mužstva.

            Ďalším, škoda že predčasným koncom svojej futbalovej kariéry nás nepotešil Jurko Fačko, ktorý musel kvôli zdravotným problémom natrvalo skončiť s futbalom. Ďuri u nás pôsobil len 2 roky, ale svojim futbalovým srdcom a zanietením pre futbal sa natrvalo zapísal do dejín futbalového klubu Fatran Zázrivá.

            Sezóna, ktorá je zavŕšená víťazstvom v súťaži a zároveň postupom do vyššej súťaže sa nemôže hodnotiť inak ako veľmi úspešná. Celé mužstvo si tento postup vydrelo a svojim prístupom aj zaslúžilo. Nakoniec po poslednom vyhratom zápase (v Krivej 3:2) sa autobusom niesli oslavné piesne typu „Palmolive“, „My ťa Fatran nikdy neopustíme“,.... a niektorí hráči ukázali, že nie sú len skvelí hráči a ľudia, ale dokážu byť aj vynikajúci speváci J

            Na záver by sme sa chceli poďakovať našim fanúšikom, ktorí nás počas celej sezóny hnali do úspešného konca. Ďakujeme, aj vďaka vám sa to podarilo. Podobné povzbudzovanie očakávame aj v nasledujúcej sezóne a to aj v prípadoch, keď výkony resp. výsledky nebudú celkom priaznivé.

HALA FATRAN!!!!!!!!!

                                                                                              Tréner mužov

                                                                                                Matej Badín

Štatistiky hráčov

Tabuľky 7. ligy, sezóna 2015/2016

Všetky výsledky