Jar 2018

VYHODNOTENIE

účinkovania mužov TJ Fatran Zázrivá

v jarnej časti 6. ligy OFZ

v súťažnom ročníku 2017/2018

 

                Do jarnej časti nastúpilo mužstvo mužov s obmedzeným počtom hráčov, no i napriek tomu sme  odohrali kvalitné zápasy. Zo začiatku hrávali mladí hráči, čo nemali toľko odohraté, a naberali skúsenosti. V priebehu súťaže pomaly dopĺňali mužstvo starší hráči, a dali mužstvu tvar.

                Začiatkom jarnej časti sme mali ťažkých súperov z vrchu tabuľky, čo bolo poznať aj na výsledkoch... Hra nebola až taká zlá, no chýbali nám góly. Prvé body sme chytili až v 6. kole. Následne nám postupne prichádzali súperi, s ktorými sme museli bodovať, keďže jarná časť bola záchranárska. Pre nás bol veľmi zlomový zápas v domácom prostredí s Pribišom, kde sme vyhrali gólom v 90. minúte a mužstvo v ďalších zápasoch ožilo. V nasledujúcom kole sme opäť bodovali v Novoti po dobrom výkone.

                Zbierali sme body, a hlavne domáce zápasy mali veľký náboj. Skončili sme zo záporným skóre 41:51, na 10. mieste, keď sme 2. kolá pred koncom mali istotu zotrvania v ďalšom ročníku v najvyššej súťaži. V ostatných 3 zápasoch už mužstvo hralo uvoľnenejšie, a snažilo sa zápasy si užívať. Po poslednom zápase doma so Zákamenným si mužstvo užilo aj dobrý gulášik, čo bolo bodkou ročníka 2017-2018.

Ďakujem každému jednému hráčovi za ochotu nastúpiť, aj keď sa nedarilo, a prispenie k tomu, že Zázrivá v ďalšej sezóne nastúpi opäť v najvyššej oravskej súťaži.

 

                                                                                                                  Peter Lacko

                                                                                                                  tréner mužov

Štatistiky hráčov

Tabuľka 6. ligy, sezóna 2017/2018

Všetky výsledky