Jar 2017

VYHODNOTENIE

účinkovania mužov TJ Fatran Zázrivá

v jarnej časti 6. ligy OFZ

v súťažnom ročníku 2016/2017

 

            Po celkom úspešnej jesennej časti sezóny a dlhšej pauze sme začali (možno zbytočne dlhú) zimnú prípravu do odvetnej časti sezóny 1. tréningom 13.1.2017. Mužstvo oproti jeseni vstúpilo do prípravy bez zmien a s malou nádejou, že si do jarnej časti udrží aj Michala Drengubiaka, ktorý sa dal zdravotne do poriadku. Nestalo sa tak a Michal svojimi výkonmi nakoniec pomohol Dolnému Kubínu k udržaniu 4. ligy. V samotnej príprave sme absolvovali 16 tréningových jednotiek a odohrali 3 prípravné zápasy. Postupne sme remizovali s Černovou (účastník 5. ligy) 3:3, porazili sme Žaškov 3:1 a Istebné 4:0. Naplánovaný bol aj štvrtý prípravný zápas s Príbovcami, na ktorý sme ale kvôli malej účasti a záujmu hráčov nakoniec nevycestovali!!!

            Na prvý majstrovský zápas sme cestovali do Oravského Podzámku, kde sme po nie veľmi presvedčivom výkone aspoň remizovali 0:0. Tento zápas nám jasne ukázal, že jarná časť bude veľmi náročná a hlavne mužstvá zo spodnej časti tabuľky sa budú chcieť tlačiť vyššie.

V jarnej časti sme odohrali 13 zápasov. S bilanciou 4 výhry, 4 remízy, 5 prehier, celkovým skóre 38:41 a s počtom 35 bodov sme v tabuľke 6. ligy obsadili konečné, celkom slušné, 9. miesto aj keď je čo zlepšovať. Jarná časť súťaže bola veľmi ovplyvnená zlým počasím, častým prekladaním zápasov a hlavne nekvalitnými terénmi, čo nás najmä v domácom prostredí stálo niekoľko bodov. Na to sa však vyhovárať nemôžeme, terén je rovnaký pre všetkých zúčastnených. Jarná časť bola tak isto poznačená niekoľkými zraneniami skúsených hráčov, keď sa postupne zranili Martin Drengubiak, Peter Lacko a Stanislav Láštic. Neprítomnosť týchto hráčov bolo cítiť. Všetko zlé je aj na niečo dobré. V tomto prípade ich nahradili hráči, vekom ešte len dorastenci, ktorým odohraté minúty môžu pomôcť pri ďalšom pôsobení v seniorskej kategórii.

Počet odohratých minút dorastencov za dospelých:

            Dominik Zaťko           831 minút ( viac ako 9 zápasov / 2 góly)

            Andrej Otruba             705 minút ( takmer 8 zápasov)

            Ladislav Kitaš             540 minút (6 zápasov / 12 inkasovaných gólov)

            Šimon Fedor              257 minút (takmer 3 zápasy / 2 góly)

            Dávid Mahút               91 minút

            Rastislav Briš             90 minút

            Lukáš Zaťko               31 minút         

Najlepším strelcom mužstva sa stal Tomáš Kitaš, ktorý strelil 10 gólov. Mužstvo nazbieralo 24 žltých a 2 červené karty. V tomto smere boli najaktívnejší Pavol Mahút (2 ČK / 2 ŽK) a Peter Mäsiar (6 ŽK)

Opakovane treba vyzdvihnúť a poďakovať sa fanúšikom, ktorí boli skvelí a povzbudzovali nás aj keď sa nám nedarilo.

 

                                                                                                                  Tréner mužov

                                                                                                                    Matej Badín

Štatistiky hráčov

Tabuľka 6. ligy, sezóna 2016/2017

Všetky výsledky